Nejčastější odpovědi na Vaše dotazy:

Jak se zbavit ošklivého zabarvení a skvrn na zubech? V drogeriích a hypermarketech je dnes široký výběr hloubkově čisticích a bělicích zubních past a speciálních přípravků. Existují dokonce i pasty určené pro kuřáky nebo takové, které šetrně odstraňují pigmentové skvrny po kávě, víně nebo čaji. Vyvarujte se granulových nebo agresivních bělicích přípravků, které nenávratně narušují zubní sklovinu. Poohlédněte se raději po kvalitní pastě Clinomyn Sensitive Smokers, zvláště pokud trpíte na přecitlivělost zubů.

Jak funguje Clinomyn Sensitive zubní pasta na citlivé zuby? Pokud vaše zuby reagují přecitlivěle na horké, studené nebo kyselé pití a jídlo, trpíte tzv. citlivými zuby. Hlavní příčinou bývá ztenčená vrstva tvrdé zuboviny (zubní skloviny), odhalené zubní krčky, stejně mohou reagovat i nemocné (zanícené) dásně. V místech, kde měkká zubovina (dentin) není dostatečně chráněna zubní sklovinou, dochází k předávání vzruchů dentinovými tubuly (kanálky) k nervovým zakončením, které způsobují tolik nepříjemnou bolest. Pasty určené pro péči o citlivé zuby mají snížený obsah abrazivních (obrušujících) složek, čímž působí šetrněji na zubní sklovinu. Zároveň obsahují složky, které dokážou zabránit přenosu vzruchu do dentinových kanálků, působí jako jakési mechanické ucpávky v době dráždění, tedy při čištění nebo styku se studenými nebo horkými nápoji.

Z jakého důvodu zuby žloutnou? Žloutnutí zubů či vytváření skvrn mají nejčastěji na svědomí tyto neřesti: kouření, časté pití červeného vína, čaje, kávy, ale i užívání některých léků (antibiotika aj.). Zuby se přirozeně zabarvují také v důsledku stárnutí.

Čeho se vyvarovat? Omezte potraviny a nápoje, které zuby zabarvují (káva, čaj, červené víno, coca cola, sójová omáčka, ...). Nezapomeňte, že i tmavé rtěnky zabarvují zubní sklovinu.